ربات C-3P0 کار فیزیکی تکنیسین های انبار را کاهش می دهد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

فروشگاه بزرگ «اوکادو» در انگلستان قصد دارد از دهد.

کمپانی «SecondHands» طی پروژه ای توسط 5 دانشگاه از سراسر اتحادیه اروپا ایجاد شد. ربات های مدل C-3P0 این کمپانی شباهت بسیاری به انسان دارند، شبیه به انسان ها دو چشم دارند و دست ها و بازوهایی مشابه دارند. ولی شباهت آنها به همین موارد خلاصه می شود، زیرا روی چرخ حرکت می کنند و به رنگ فیروزه ای رنگ آمیزی شده اند. همچنین نام آن از روی ربات طلایی فیلم جنگ ستارگان گرفته شده است.

این ربات مراحل متعدد تست را پشت سر گذاشته تا اطمینان حاصل شود که می تواند به خوبی در کنار سایر کارمندان فعالیت کند و کارهای مختلفی از جمله برداشتن یک پیچ گوشتی را به درستی انجام دهد.

علی رغم تمامی انتقاداتی که در خصوص تصاحب شغل های انسان ها توسط ربات ها مطرح می شود، کمپانی اوکادو اصرار دارد که این ربات ها قرار نیست جای انسان ها را بگیرند، بلکه در کنار تکنیسین ها به آنها کمک خواهند کرد و تنها کار فیزیکی آنها را کاهش خواهند داد.

ربات یاد شده می تواند کلمات ساده را به راحتی درک کند و به تنهایی در محیط انبار حرکت کند. به نظر می رسد C-3P0 بتواند محیط اطراف را یاد بگیرد و انتظار می رود در آینده به واسطه یادگیری مهارت ها بتواند کارهای پیشرفته تری را با بازو ها و دست های خود انجام دهد.

بدین ترتیب به نظر می رسد کمپانی SecondHands موفق شده اتوماسیون از طریق ربات ها را به خوبی به مرحله اجرا برساند.

پیش از این کمپانی اوکادو موفق شده بود با همکاری شرکت «Oxbotica» یک خودروی خودران به نام «CargoPod» را توسعه دهد که می توانست کالاها را بدون نیاز به راننده به خانه ها حمل کند.

نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 24 دی 1396 ساعت: 17:41
برچسب‌ها :

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :