کارمند رده پایین اپل کد منبع آیفون را برملا کرد

کارمند رده پایین اپل کد منبع آیفون را برملا کرد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

هم رسان: هفته گذشته شنیدیم که کد منبع تعدادی از گوشی های به بیرون درز کرده است، این کد مربوط به iBoot از iOS 9 بوده است اما به نظر می رسد که این جریان اپل را زیاد به دردسر نینداخته است چراکه این کد مربوط به ورژن قدیمی iOS می باشد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، در حال حاضر به نظر می رسد که اطلاعات بیشتری از فردی که این کد را منتشر کرده است دراختیار داریم، با توجه به گزارش Motherboard این کد توسط یک اپل به بیرون درز کرده است.
کد iBOOT برای iOS 9 می باشد که دو سال گذشته منتشر شده است، و هکرها و محققان امنیتی می توانند از این کد برای جیلبریک گوشی های اپل و iOS استفاده نمایند. اپل اظهار نموده که این اتفاق هیچ خطر امنیتی را برای کاربران در بر نخواهد داشت.

این کد توسط یک کارمند رده پایین اپل به بیرون درز کرده است که ظاهرا قصد نداشته است آن را منتشر نماید. در عوض او ظاهرا این کد را با تعدادی از دوستان خود برای جلبریک کردن به اشتراک گذاشته بوده است و فقط به 5 تن از دوستان خود ارسال نموده است، هر چند که بعد از آن به افراد بیشتری ارسال شده است و در نهایت به طور آنلاین در Github به صورت آنلاین به اشتراک در آمده است، در حال حاضر این کد با در خواست اپل از Github پاک شده است.

'); d.write('
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 8 تاريخ : چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت: 8:56
برچسب‌ها :