در سه ماهه نخست ۲۰۱۸ دانلود اپلیکیشن‌‌های اندروید و iOS رکورد ۲۷.۵ میلیاردی را شکست

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

براساس آخرین گزارش اپلیکیشن Annie، رکورد‌هایی که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ در رابطه با اپلیکیشن‌ها ثبت شده بود، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ شکسته شدند. برای مثال به طور کلی میزان دانلود از اپ‌استور اپل و پلی‌استور گوگل بیش از ده درصد افزایش داشته و به رقم خیره کننده ۲۷.۵ میلیارد دانلود رسیده است.

هزینه‌های خرید اپلیکیشن‌ها نیز سیری صعودی داشته است و نسبت به مدت مشابه با ۲۲ درصد افزایش به بیش از ۱۸.۴ میلیاد دلار رسیده است. طبق آمار منتشر شده به تفکیک، تعداد دانلود از پلی‌استور گوگل به رکورد ۱۹.۲ میلیارد و دانلود اپلیکیشن‌ از اپ‌استور به بیش از ۸.۲ میلیارد عدد رسیده است. این بدین معنا است که کاربران اندروید ۱۳۵ درصد بیشتر از کاربران iOS، اپلیکیشن نصب کرده‌اند. بر همین اساس اپل توانسته است بار دیگر با رشد بیش از ده درصد نسبت به سه ماهه چهارم ۲۰۱۷، این اختلاف فاصله را با اندروید کمتر کند.

با این حال برخلاف سنگینی کفه ترازو به سمت نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی، این اپل بوده است که از ماه ژانویه تا مارس ۲۰۱۸ توانسته است درآمدی بیشتری از اپ استور نسبت به پلی استور گوگل کسب کند و با کسب ۸۵ درصد درآمد بالاتر، رقیب خود را کنار بزند. اما در کل بعد از رشد ۲۵ درصدی در سه ماهه اول ۲۰۱۸ نسبت به سه ماهه چهارم ۲۰۱۷، پلی‌استور گوگل توانسته است بار دیگر به طور متوالی فاصله خود را با فروش اپ‌استور اپل بیش از ده درصد کمتر کند. اپ‌استور نیز نسبت به مدت مشابه بیش از ۲۰ درصد افزایش درآمد داشته است. در نتیجه به طور کلی از سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ تاکنون این کمترین فاصله درآمدی بین اپ‌استور اپل و پلی‌استور گوگل محسوب می‌شود.

با روندی مستمر و پیوسته اپلیکیشن‌های صوتی و موسیقی و سرگرمی بیشترین سهم را در رشد بازار پلی استور گوگل داشته است اما در مقایسه این اپلیکیشن‌های سلامت و تندرسی بوده‌اند که در اپ استور بیشترین سهم را در افزایش بازار طی مدت سه ماهه چهارم ۲۰۱۷ تا آخر سه ماهه نخست ۲۰۱۸ داشته‌اند. پلی استور گوگل نیز بیشترین رشد را در ایالات متحد داشته است در حالی که اپ استور نه تنها در ایالات متحده بلکه در روسیه و ترکیه نیز رشد چشمگیری داشته است.

طبق بررسی‌ها هر کاربر گوشی هوشمند به طور متوسط روزانه سه ساعت با اپلیکیشن‌های موجود در گوشی‌اش مشغول کار بوده و در طول دوره یک ماه بیش از ۴۰ اپلیکیشن مختلف را مورد استفاده قرار داده است. در هر حال انتخاب‌های بسیاری پیش روی کاربران وجود دارد. در مجموع طی ماه مارس ۲۰۱۸ بیش از ۶.۲ میلیون اپلیکیشن در اپ‌استور و پلی‌استور در دسترس کاربران قرار داشته است.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 23 فروردين 1397 ساعت: 3:18