پلیس چین با استفاده از تشخیص چهره مظنونی را در یک کنسرت دستگیر کرد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

هم رسان: همانطور که ممکن است شنیده باشید، کشور چین در زمینه تشخیص چهره یا همان facial recognition به پیشرفت های زیادی دست یافته است؛ به طوریکه ماموران پلیس در این کشور به عینک های هوشمندی با تکنولوژی تشخیص چهره مجهز شده اند. در حقیقت به نظر می رسد که این اقدامات نتایج خوبی را در پی داشته است و طبق گزارشات، پلیس چین موفق به دستگیری یک مظنون با استفاده از این تکنولوژی شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، اما مسئله ای که این اتفاق را جالب تر می کند این است که تکنولوژِی تشخیص چهره در یک از کنسرت های جکی چانگ مورد استفاده قرار گرفته است که حداقل 60 هزار شرکت کننده در آن حضور داشتند. این به این معناست که این تکنولوژی به اندازه ای خوب عمل می کند که توانسته است یک فرد مظنون 31 ساله که به خاطر خلاف های اقتصادی مورد پیگرد قانونی بوده است را شناسایی کند. طبق گزارشات، گفته می شود که در هنگام دستگیری شوکه شده بود، چرا که می توان تصور کرد که به هیچ وجه انتظار چنین چیزی را نداشته است.

شخص مورد نظر به وسیله دوربین های نصب شده در ورودی دریافت بلیط کنسرت شناسایی شده بود و پلیس پس از نشستن او در جای خود او را دستگیر کرده بود. آقای لی از ایستگاه پلیس منطقه هونگوتان شهر نانچانگ می گوید:” او فکر نمی کرد که پلیس بتواند با این سرعت او را از بین 60 هزار نفر شناسایی و دستگیر کند.” این فرد مظنون بعدا در فیلمی در بازداشت پلیس گفت که اگر می دانست چنین عاقبتی در انتظار اوست هیچ وقت در این کنسرت شرکت نمی کرد.
این اولین باری نیست که پلیس توانسته است با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره با موفقیت خلافکاران مورد پیگرد قانونی را دستگیر کند. سال گذشته نیز پلیس از این تکنولوژی در استان شان دانگ مورد استفاده قرار گرفت و پلیس توانست 25 فرد مظنون را با استفاده از این سیستم که در یک جشنواره بزرگ نصب شده بود، دستگیر کند.

'); d.write('...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 26 فروردين 1397 ساعت: 23:48