هواوی در EMUI 9.0 امکان افزایش قدرت موبایل را فراهم می کند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

دستکاری نتایج بنچمارک توسط هواوی چند روزی است نقل محافل خبری شده و حالا آنها به دنبال برگرداندن آب رفته به جوی هستند.

چینی ها برای افزایش امتیاز خود در اپ های بنچمارک، سیستم عامل را به گونه ای تنظیم کرده بودند که بعد از مطلع شدن از اینکه تحت ارزیابی بنچمارکی خاص قرار دارد، با غیر فعال کردن بخش های خاص و افزایش مصرف باتری، حداکثر کارایی را ارائه می داد.

تفاوت بنچمارک واقعی (نارنجی) و اورکلاک موبایل های هواوی (مشکی)

این کمپانی حالا تاکید کرده که این قابلیت را خارج از برنامه های بنچمارک و در واسط کاربری EMUI 9.0 در اختیار کاربران قرار می دهد و دلیل آن را هم احترام به حق انتخاب مصرف کننده عنوان کرده است.

ارائه این قابلیت در EMUI 9.0 علیرغم افزایش مصرف باتری برای کاربرانی از قبیل گیمرها مفید است که به دنبال دستیابی به حداکثر توان سخت افزاری موبایل خود هستند.

روز گذشته وبسایت UL Benchmarks در واکنش به تقلب هواوی برای کسب نمرات بالاتر اعلام کرده بود که پرچمدارهای پی ۲۰، پی ۲۰ پرو، نوا ۳ و آنر پلی را از لیست رتبه بندی 3DMark این وبسایت حذف کرده است. حالا اما این وب سایت اعلام کرده که در صورت ارائه عمومی قابلیت مذکور این موبایل ها را به رده بندی برمی گرداند.

افزایش توجه کاربران به اپلیکیشن های بنچمارک و حتی معیار قرار دادن آنها در بررسی های رسمی محصولات باعث شده شرکت ها به هر قیمت در پی قرار گرفتن در جایگاه های بالاتر باشند. این مساله تا جایی پیش رفته که «ونگ چنگلو» رئیس بخش نرم افزار این کمپانی با تاکید بر واقعی نبودن تست ها آنها را معیار مناسبی برای سنجش قابلیت های موبایل نمی داند.

مسئولان هواوی از همکاری با مراجع معتبر با هدف استانداردسازی بنچمارک ها خبر داده اند اما تا زمان ارائه ابزار مناسب، مانند سایر کمپانی ها به دستکاری نتایج ادامه خواهد داد.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 4 تاريخ : شنبه 17 شهريور 1397 ساعت: 15:18