چگونه دسترسی دیگران به وای فای و مودم را قطع کنیم

تعرفه تبلیغات در سایت

صفحه اول روزنامه ها

صفحه اول روزنامه ها

گاهی شاید بخواهید پسورد وای فای WiFi را به اطرافیانتان و دوستان و همسایه ها بدهید که بتوانند به   مودم   شما وصل شوند یا اصلا گزینه WPS را باز میگذارید و افراد دیگر می توانند از طریق شکاف ایجاد شده مودم شما را هک کنند و به پسورد شما   دسترسی   داشته باشند بدون اینکه از نرم افزاری استفاده کند. در هر صورت شاید دنبال راهی هستید که بتوانید فقط به افراد خاصی دسترسی بدهید و تنها آنها بتوانند به وای فای شما متصل شوند. پس با ما باشید با موضوع قطع دسترسی افراد به مودم.

ببینید »»» غیر فعال کردن وایرلس مودم با آموزش چند روش

  چگونه   دسترسی   دیگران   به وای فای و مودم را قطع   کنیم  

چگونه دسترسی دیگران به وای فای و مودم را قطع کنیم
چگونه دسترسی دیگران به وای فای و مودم را قطع کنیم

بنابراین برای این کار به سادگی می توانید از طریق قابلیت MAC address filtering مودم دسترسی افراد مشخصی را به وای فای مسدود کنید ، این ویژگی در اغلب مودم ها وجود دارد منتهی روش انجام مراحل آن در مودم های مختلف متفاوت است گرچه تطبیق مراحل به نوعی یکسان است در هر صورت ما روی مودم تی پی لینک TP-Link 150 Wireless N ADSL2 آموزش می دهیم ، در ضمن این روش فقط روی دستگاه هایی که از طریق وای فای Wi-Fi به مودم متصل هستند کاربرد دارد و لذا از طریق کابل اترنت قابل اجرا نیست.

ببینید »»» طریقه مخفی سازی وای فای WiFi و بهترین روش امنیت مودم از هک

چگونه دسترسی دیگران به وای فای و مودم را قطع کنیم
قطع دسترسی مودم

قبل از هر چیزی به مک آدرس MAC address مخصوص گوشی یا لپ تاپ فردی که می خواهید مانع دسترسی او به اینترنت شوید ، نیاز است ، این شماره در حقیقت کار اتصال به اینترنت را انجام می دهد ، برای شناسایی آن می توانید ابزار Wireless Network Watcher را دانلود کنید ، نیازی به نصب این نرم افزار نیست ، فقط دانلود کرده و اجرا کنید و سپس روی کلید سبز رنگ Start از بالا بزنید ، دستگاه های متصل به مودم را نمایش می دهد و اطلاعات آنها از جمله مک آدرس را ملاحظه خواهید کرد حالا باید این شماره مک آدرس دستگاهی که نمی خواهید به اینترنت وصل شود را کپی نمایید.

ببینید »»» چگونه بفهمیم چه کسانی به وای فای وصل هستند با نرم افزار Who Is On MY Wi-Fi

چگونه دسترسی دیگران به وای فای و مودم را قطع کنیم
قطع دسترسی افراد دیگر به مودم وای فای

بعد از کپی مک آدرس MAC address ، به صفحه تنظیمات مودم بروید. برای رفتن به تنظیمات مودم ، مرورگر را باز کرده و در نوار عنوان 192.168.1.1 را وارد کرده و اینتر Enter بزنید سپس باید در پنجره ای که باز می شود یوزر و پسورد را وارد کنید ، مثلا در مواردی با وارد کردن عبارت admin در هر دو فیلد و زدن اینتر Enter می توانید به صفحه ی تنطیمات مودم وارد شوید که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، همانطور که اشاره شد در مودم ها روشش متفاوت است ، روی بخش Interface Setup کلیک کنید ، 3 تب نمایش داده می شود به تب Wireless بروید و به پایین رفته تا به بخش MAC address filter برسید ، با انتخاب گزینه Activated آن را فعال کنید و از منوی موجود گزینه Deny Association را انتخاب نمایید.

الان 8 فیلد یا بیشتر می بینید ، در هر یک از آنها می توانید مک آدرس MAC address دستگاه هایی که نمی خواهید به وای فای شما وصل شوند را وارد کنید ، بنابراین هر مک آدرس را در فیلد جداگانه وارد کرده و در آخر کلید سیو Save را بزنید.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 13 دی 1397 ساعت: 3:46