غیر فعال کردن وایرلس مودم با آموزش چند روش

تعرفه تبلیغات در سایت

صفحه اول روزنامه ها

صفحه اول روزنامه ها

گاهی بنابر دلایلی شاید بخواهید قابلیت WiFi   مودم   را غیر   فعال   کنید مثلا شاید کلا از دستگاه هایی استفاده می کنید که از طریق کابل اترنت به مودم وصل می شوند یا اصلا برای امنیت بیشتر و یا چون به طور کلی استفاده نمی کنید لذا می خواهید حالت وای فای را غیر فعال کنید بنابراین در ادامه پیرامون همین موضوع غیر فعال   کردن     وایرلس   مودم   آموزش  ی ارائه می کنیم.

ببینید »»» مخفی سازی وای فای مودم

غیر فعال کردن وایرلس مودم با آموزش چند روش

غیر فعال کردن وایرلس مودم با آوزش چند روش
غیر فعال کردن وایرلس مودم با آوزش چند روش

از طریق کلید موجود در مودم

غیر فعال کردن وایرلس مودم با آوزش چند روش
غیر فعال کردن وایرلس

بعضی از شرکت های سازنده مودم ها یک کلیدی را روی مودم تعبیه می کنند که مخصوص مدیریت فعالیت وای فای است مثلا در مودم های TP-Link و ZTE  کلیدی پشت مودم با نام Wi-Fi On/Off قرار دارد با نگه داشتن این کلید ، حالت وای فای مودم خاموش می شود و اگر دومرتبه این کلید را فشار داده و نگه دارید حالت وای فای با تنظیمات پیش فرض روشن می شود. پس ابتداء ببینید روی مودم شما این کلید وجود دارد یا خیر ، دقت داشته باشید که گاهی در کنار کلید غیر فعال کردن وای فای یک کلیدی برای غیر فعال کردن WPS قرار داد.

ببینید »»» چگونه بفهمیم چه کسانی به وای فای وصل هستند با نرم افزار Who Is On MY Wi-Fi

از طریق تنظیمات مودم

غیر فعال کردن وایرلس مودم با آوزش چند روش
خاموش کردن وایرلس مودم تی پی لینک

اگر در مودم خود کلید ذکر شده در بالا را ندیدید باید به پنل تنظیمات مودم وارد شده و وای فای را از این طریق غیر فعال کنید. منتهی مراحل در همه ی مودم ها یکسان نیست و تفاوت دارند چون هر مودمی یک کنترل پنل خاص خودش را دارد. در هر صورت دنبال تنظیماتی که ذکر می شود بگردید. به طور مثال در مودم تی پی لینک TP-Link در بخش Interface Setup به تب وایرلس Wireless بروید سپس از Access Point گزینه دی اکتیو Deactivated را انتخاب کنید و در آخر کلید سیو Save را بزنید. الان حالت وایرلس مودم غیر فعال خواهد شد اما تنظیمات وای فای محفوظ است و برای فعال کردن دوباره حالت وای فای مودم کافی است کلید Activated را بزنید بدون نیاز به تنظیمات مجدد.

ببینید »»» آموزش آنلاک مودم با استفاده از DC Unlocker

غیر فعال کردن وای فای برای دستگاه های معینی

غیر فعال کردن وایرلس مودم با آوزش چند روش
غیر فعال کردن وایرلس مودم تی پی لینک

مک فیلتر

بعضی مواقع چه بسا بخواهید دسترسی برخی از دستگاه ها به وای فای را مسدود کنید در حالیکه بعضی از دستگاه های دیگر بتوانند به وای فای وصل شوند. اینجا شما می توانید از قابلیت دیگر مودم به نام Wireless MAC Address Filter استفاده کنید تا حالت وای فای روی مودم فعال باشد منتهی با این ویژگی مودم ، مک آدرس دستگاه هایی که می خواهید فقط به وای فای وصل باشند را مشخص می کنید یعنی دستگاه های دیگر نمی توانند وصل شوند حتی اگر مثلا شخصی پسورد شما را می داند ، باز قادر نخواهد بود که با گوشی خود به وای فای متصل شود.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 13 دی 1397 ساعت: 3:46