چرا کابل شارژر گوشی های ایفون کوتاه است؟

تعرفه تبلیغات در سایت

صفحه اول روزنامه ها

صفحه اول روزنامه ها

چه سال ها از محصولات اپل استفاده کرده باشید یا اینکه به تازگی به جمع هواداران این شرکت پیوسته باشید، حتما متوجه شده اید که خیلی ها از یک موضوع مهم شکایت می کنند. حتما از خودتان می پرسید این چه موضوعی است که باعث شکایت افراد از این شرکت بزرگ و مشهور شده است.    کابل     شارژر   این   گوشی   بسیار   کوتاه   است و همین امر باعث ناراحتی کاربران گوشی های اپل می شود.  واقعیت این است که  چنین کابلی نمی تواند به شما کمکی بکند و باعث شود گوشی تان را به راحتی در کنار تخت یا میز کارتان بگذارید و شارژ کنید.

ببینید »»» با مهمترین اصطلاحات آیفون آشنا شوید

چرا کابل شارژر گوشی های   ایفون   کوتاه   است؟  

چرا کابل شارژر گوشی های ایفون کوتاه است؟
چرا کابل شارژر گوشی های ایفون کوتاه است؟

پس چرا اپل این کابل های کوتاه را عوض نمی کند؟ چرا توجهی به  نظرات کاربران ندارد؟  حتی شرکت های رقیب اپل همچون سامسونگ هم در حال تلاش برای بهبود این وضعیت هستند و سعی می کنند کابل شارژر گوشی هایشان را در مدل های جدید بلندتر کنند. اما کابل شارژ گوشی های اپل همانی است که قبلا عرضه می شد. در این مقاله دلیل این امر را با هم مورد بررسی قرار می دهیم .

آن ها کاربردهای رایج و مشترک را مدنظر قرار می دهند:

چرا کابل شارژر گوشی های ایفون کوتاه است؟
شارژر گوشی های آیفون

شرکت اپل  نحوه استفاده افراد از این کابل ها را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که چنین کابل هایی برای کاربردهای معمولی افراد کارکرد بسیار خوبی دارد. این موضوع ممکن است نیازها و موقعیت های خاصتان را برآورده نکند اما  به این فکر کنید که کابل های شارژ اپل چگونه توسط مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد و افراد چند وقت یکبار از این کابل ها بهره می برند.

خیلی از افراد هستند که کابل هایشان را در کنار مک بوک یا iMac شان مورد استفاده قرار می دهند و از همین مکان به شارژ گوشی هایشان می پردازند. اپل هم به هنگام تصمیم گیری در مورد طراحی های خود، به چنین داده هایی نگاه می کند و دلیل کافی برای طولانی تر کردن کابل هایش نمی یابد.  علاوه بر این،  شارژ بی سیم نیز در میان افراد به شدت رواج یافته و داده های اپل هم نشان می دهد در آینده افراد بیشتری  گوشی های آیفونشان را به طور بی سیم شارژ خواهند کرد. به عبارت دیگر،  اپل در حال حاضر دلیل منطقی برای تغییر در رویه تولیدش ندارد.

ببینید »»» ترفندهای هدفون آیفون و اپل که خیلی ها نمیدانند

اینکار باعث صرفه جویی هزینه های اپل می شود:

چرا کابل شارژر گوشی های ایفون کوتاه است؟
کابل شارژ آیفون

بله این گزینه هم یکی دیگر از دلایل مهمی است که اپل دست به تغییر طول کابل شارژ گوشی هایش نمی زند. کابل های کوتاه باعث صرفه جویی در هزینه های تولید این شرکت می شود. اگر اپل طول این کابل ها را دو برابر کند، موادی که برای تولید آن باید بپردازد هم بیشتر می شود و همین امر هزینه حمل و نقل را افزایش می دهد.  همین تغییر که به نظر برای ما ساده می رسد می تواند میلیون ها دلار برای شرکت اپل خرج در پی داشته باشد.  علاوه بر این همانطور که قبلا نیز بیان کردیم اپل دلیل منطقی برای تغییر طول کابل های شارژرش را ندارد.

اینکار از بروز آسیب پیشگیری می کند:

چرا کابل شارژر گوشی های ایفون کوتاه است؟
شارژرهای آیفون

اجازه دهید این موضوع را از جنبه فنی هم مورد بررسی قرار دهیم. کابل هایی که بلند هستند خیلی سریع در هم پیچیده می شوند. صاف کردن این کابل ها کار آسانی نیست و خیلی از ماها هر روز چنین مشکلی را با هندزفری هایمان داریم.

دلایل زیادی برای در هم پیچیده شدن این کابل ها وجود دارد. کابل های بلند بیشتر از کابل های کوتاه در هم می پیچند.  این موضوع به کابل آسیب وارد می کند و باعث می شود دوام کمتری هم داشته باشد.  علاوه بر این، در هم پیچیده شدن کابل باعث ناراحتی کاربران می شود. اپل تلاش کرده با کوتاه تر کردن این کابل ها احتمال در هم پیچیده شدن یا گره خوردن آن ها را کمتر کند. اگر واقعا نیازی به کابل بلند ندارید از همین کابل های کوتاه لذت ببرید.

ببینید »»» نکته هایی جهت راهنمایی قبل از خرید گوشی آیفون دست دوم

این موضوع نگهداری و ذخیره سازی اش را ساده تر و راحت تر می کند:

چرا کابل شارژر گوشی های ایفون کوتاه است؟
شارژرهای موبایل آیفون

در نهایت باید به خاطر داشته باشید که کابل های بلندتر فضای بیشتری به خود اختصاص می دهند. همین امر می تواند در مک بوک های نازکی که فضای زیادی برای این موارد ندارند دردسرساز شود.  وقتی جیب کوچکی دارید و نمی توانید کابل بلندی در آن بگذارید استفاده از کابل کوتاه برایتان اهمیت پیدا می کند.

خوب همانطور که مشاهده کردید دلایل متعددی برای کوتاهی کابل ها وجود دارد اما اگر واقعا به کابل بلند نیاز دارید می توانید از کابل های لایتنینگ 10فوتی استفاده کنید.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 16 دی 1397 ساعت: 16:26