4 جایگزین تسک منیجر Task Manager ویندوز

تعرفه تبلیغات در سایت

صفحه اول روزنامه ها

صفحه اول روزنامه ها

ابزار Task Manager یکی از مهمترین ابزارهای سیستم عامل   ویندوز   می باشد که به شما اجازه می دهد وظایف در حال اجرا را مدیریت کنید مانند برنامه ها و سرویس ها ، و معمولا هم برای رفع مشکلاتی مانند هنگ کردن نرم افزار و برنامه ها از آن استفاده می شود و یا برای شناسایی فرایندهای پر مصرف و … . از طرفی شما می توانید از طریق تسک   منیجر   عملکرد قطعات کامپیوتر را زیر نظر داشته باشید. اما گاهی برخی از کاربران شاید احساس کنند که تسک منیجر فاقد بعضی از قابلیت هاست لذا به فکر   جایگزین   آن می افتند بنابراین این مطلب می تواند برای آنها مفید باشد. پس با ما همراه باشید با موضوع 4 جایگزین برای تسک منیجر در ویندوز.

ببینید »»» افزایش عملکرد Cpu با تعیین هسته با ترفندی در تسک منیجر ویندوز

4 جایگزین تسک منیجر Task Manager ویندوز

4 جایگزین تسک منیجر Task Manager ویندوز
4 جایگزین تسک منیجر Task Manager ویندوز

برنامه Process Explorer

4 جایگزین تسک منیجر Task Manager ویندوز
جایگزین تسک منیجر

نرم افزار Process Explorer که توسط تیم Windows Sysinternals توسعه یافته یک برنامه پرتابل Portable بوده و نیازی به نصب ندارد و در لیست یکی از قدرتمندترین جایگزین های تسک منیجر قرار میگیرد. به محض اجرای برنامه شما یک دید کلی از تمام فرایندهای اجرائی پس زمینه خواهید داشت از سرویس های ویندوز گرفته تا برنامه ها و … به سادگی می توانید عملکرد قطعات کامپیوتر را زیر نظر داشته باشید و هر عملیات مشکوکی را از طریق VirusTotal چک کنید. علاوه بر این ، گزینه های مدیریتی مانند راه اندازی مجدد ، تعلیق و بستن را فراهم می کند. اگر از این برنامه استفاده کنید حتما ملاحظه خواهید کرد که نسبت به تسک منیجر پیش فرض ویندوز ، پیشرفته تر است و اگر خواستید Process Explorer را به عنوان پیش فرض معین نمایید ، روی منوی Options رفته و از منوی باز شده گزینه Replace Task Manager را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این نرم افزار رایگان بوده و با جمیع نسخه های ویندوز سازگار است.(دانلود Process Explorer)

ببینید »»» 7 عملیاتی که در تسک منیجر Task Manager نباید متوقف شوند

برنامه Process Hacker

4 جایگزین تسک منیجر Task Manager ویندوز
جایگزین Task Manager

نرم افزار Process Hacker نیز جایگزین خوبی برای تسک منیجر است و مانند یک حرفه ای می توانید با گزینه های فراهم شده مدیریت را در دست بگیرید. این برنامه اوپن سورس می باشد ، با این حال به طور دائمی آپدیت نمی شود. رابط کاربری این برنامه هم شبیه نرم افزار قبلی است و تمام عملیات های فعلی پس زمینه را نمایش می دهد و نرخ مصرف هر فرایند از منابع سیستم را جداگانه می توان دید. کار با این نرم افزار بسیار ساده است و با دابل کلیک کردن روی هر عملیاتی می توان اطلاعات تفصیلی آن را مشاهده کرد. در بالای پنجره برنامه یک نوار سرچ وجود دارد که سریعتر می توان وظیفه مورد نظر را جستجو و پیدا کرد و اگر دیدید که نرم افزاری از اینترنت بیش از حد مصرف می کند می توانید مانع آن شوید. با کلیک روی گزینه Find Handles or DLLs از نوار ابزارها ، می توانید مسیر فایل اجرا شده برای هر فرایندی که مشخص کردید را ببینید. این برنامه نیز با همه ی نسخه های ویندوز سازگار بوده و نسخه پرتابل نیز دارد.(دانلود Process Hacker)

ببینید »»» نرم افزار حل مشکلات ویندوز در ریجستری و تسک منیجر و درایو و فولدر

برنامه Task Manager DeLuxe

4 جایگزین تسک منیجر Task Manager ویندوز
نرم افزار جایگزین تسک منیجر

با نرم افزار Task Manager DeLuxe می توانید برنامه های استارت اپ که همراه بوت ویندوز شروع می شوند را مدیریت کنید. در این برنامه نمودارهای داده ها برای عملکرد قطعات سیستم را خواهید یافت و فرایندهای اجرا شده را به ترتیب ، به همراه اطلاعاتی که از هر عملیاتی باید داشت را ملاحظه می کنید. با کلیک راست کردن روی هر عملیاتی می توانید گزینه های مدیریتی بیشتری را دریافت کنید ، مانند اسکن جهت یافتن ویروس ، یا بستن اجباری ، افزودن برخی از اولویت ها و … . با کار کردن با این نرم افزار حتما متوجه خواهید شد که از ابزارهای بیشتری نسبت به تسک منیجر برخوردار است. این نرم افزار کاملا رایگان بوده و با تمام نسخه های ویندوز سازگار می باشد از جمله ویندوز سرور.(دانلود Task Manager DeLuxe)

ببینید »»» Last BIOS Time در تسک منیجر ویندوز و ارتباطش با تنظیمات بایوس

برنامه System Explorer

4 جایگزین تسک منیجر Task Manager ویندوز
نرم افزار Task Manager

نرم افزار System Explorer با مجموعه ای از ویژگی هایی همراه است که امنیت ویندوز را افزایش می دهد و خطراتی که گاهی اوقات رخ می دهد را کاهش دهد. رابط کاربری این برنامه نسبت به نرم افزارهای قبلی جالب تر است و دارای تب هایی شبیه تب های مرورگرها می باشد و هر تب دارای ابزارهایی است مانند ابزار مدیریت وظایف ، نظارت بر مصرف منابع سیستم ، نظارت بر مصرف برنامه ها از اینترنت و … اما همانطور که اشاره شد این برنامه روی امنیت بیشتر تمرکز دارد به طوری که شما را قادر می سازد از سالم بودن هر فرایندی مطمئن شوید. بهترین بخش آن ، تب تاریخچه است که یک رکورد کامل از تاریخ شروع هر عملیات را جداگانه نمایش می دهد از دقیقه پیش یا ساعت گذشته و یا دیروز. همچنین می توانید مصرف منابع را از طریق آیکون کوچکی که روی نوار وظیفه فعال می شود ، بررسی کنید. این برنامه دارای یک سیستم اطلاع رسانی است که در صورت استفاده ی 100% یک فرایند مشخص از پردازنده یا رم ها و هارد برای مدت طولانی ، به شما هشدار می دهد. همچنین در صورت فرایند مشکوکی امکان اسکن وجود دارد.(دانلود System Explorer)

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 16 دی 1397 ساعت: 16:26