فایل Windows.old چیست و چگونه در ویندوز 10 ریکاوری کنیم؟

تعرفه تبلیغات در سایت

صفحه اول روزنامه ها

صفحه اول روزنامه ها

متاسفیم اما شما نمی توانید دوباره به نسخه قبلی برگردید “We’re sorry, but you can’t go back” ، این یکی از پیام های ترسناکی است که به  احتمال زیاد به هنگام پاک کردن یا از دست دادن فایل Windows.old دریافت خواهید کرد. در چنین شرایطی باید دست به کار شوید و خودتان فایل Windows.old را بازیابی کنید تا بتوانید به نسخه قبلی ویندوز دسترسی داشته باشید. اگر نمی دانید چگونه باید اینکار را انجام دهید زیاد نگران نباشید. در این مقاله سعی می کنیم به کمک چند گام ساده نحوه انجام اینکار را با هم مرور کنیم.

ببینید »»» حذف Windows.old

فایل Windows.old چیست و چگونه در ویندوز 10 ریکاوری کنیم؟

فایل Windows.old چیست و چگونه در ویندوز 10 ریکاوری کنیم؟
فایل Windows.old چیست و چگونه در ویندوز 10 ریکاوری کنیم؟

فولدر Windows. old چیست ؟

متاسفیم اما شما نمی توانید به نسخه قبلی بازگردید “We’re sorry, but you can’t go back”. این پیامی است که  به هنگام داون گرید کردن ویندوز 10 دریافت خواهید کرد. من خودم هم چندین بار با این پیام مواجه شده ام. برای اینکه بتوانم این مشکل را حل کنم راه حل های زیادی را امتحان کردم و در انجمن های مختلف چرخ زدم اما هر بار همین پیام را دریافت می کردم.  در این شرایط تنها چیزی که فهمیدم این بود که فایل های موجود در فولدر Windows.old را پاک کرده ام یا اینکه آن ها را به شیوه ای از دست داده ام. همین زمان بود که یک سوال مهم ذهن مرا درگیر کرد. اصلا بازیابی و ریکاوری این فایل امکان پذیر است؟ فولدر  Windows.old چیست و چه کاری انجام می دهد؟  فولدر Windows.old جایی است که  داده ها و اطلاعات مربوط به ویندوز قبلی در آن نگهداری می شود و برای مهاجرت از یک نسخه جدید به نسخه قدیم باید این فایل وجود داشته باشد.

خیلی از کاربران از سیستم شان بک آپ نمی گیرند یا به هنگام ارتقا ویندوز به ویندوز 10 برای اینکه فضای دیسک را خالی کنند این فولدر را سهوا پاک می کنند. با اینحال اگر بک آپی از سیستم قبلی ندارید یا اینکه فولدر Windows.old از بین رفته و وجود ندارد برگشتن به نسخه قبلی ویندوز کمی دردسرساز خواهد بود مگر اینکه پول خرج کنید و سیستم عامل مدنظرتان را دوباره نصب نمایید. در ادامه سعی می کنیم برخی از روش های بازیابی فایل Windows.old را با هم مرور کنیم.

 چگونه فولدر Windows. old را در ویندوز 10 بازیابی کنیم؟

زیاد خودتان را نگران نکنید. قبل از هر کاری باید یک ابزار حرفه ای برای بازیابی داده ها پیدا کنید. من توصیه می کنم از نرم افزار ریکاوری EaseUS استفاده کنید که می تواند هر نوع فایلی همچون آرشیوها، اسناد، تصاویر، ویدئوها، موسیقی ها و غیره را باز گرداند.  خوب امتحان کردنش که ضرری ندارد. پس دست به کار شوید.

 گام اول: نرم افزار بازیابی فولدر را اجرا کنید.

  • بعد از اینکه EaseUS را بر روی سیستم تان نصب کردید آن را اجرا کنید.(دانلود نرم افزار EaseUS)
  • اگر فولدر از دست رفته بر روی دستگاه ذخیره سازی خارجی ( اکسترنال) قرار داشت باید آن را به رایانه تان وصل کنید.
  • بر روی عبارت Specify a location کلیک کنید تا موقعیتی که فولدر از دست رفته تان در آن قرار داشت را انتخاب کنید.
  • حالا بر روی گزینه scan کلیک کنید تا نرم افزار بتواند موقعیت مشخص شده را اسکن کند.
فایل Windows.old چیست و چگونه در ویندوز 10 ریکاوری کنیم؟
Windows.old چیست

گام دوم: یافتن فولدر گم شده

  • خوب این نرم افزار قابلیت جستجو را هم دارد. در این شرایط می توانید نام فولدر را در جعبه جستجو بزنید و به دنبال آن بگردید
  • یا اینکه می توانید آن را از بخش Deleted Files و Drive (with your device name) بیابید.
فایل Windows.old چیست و چگونه در ویندوز 10 ریکاوری کنیم؟
بازیابی Windows.old

گام سوم: بازیابی فولدر از دست رفته

در گام آخر بعد از اینکه فولدر را پیدا کردید باید آن را انتخاب کنید. سپس آن را در موقعیت جدید و امنی ذخیره کنید. برای اینکار باید از دکمه Recover استفاده نمایید.

ببینید »»» حل مشکل ویندوز 10 بعد از آپدیت آوریل 2018 در نسخه 1803

فایل Windows.old چیست و چگونه در ویندوز 10 ریکاوری کنیم؟
ریکاوری Windows.old

تبریک می گوییم. فولدر از دست رفته شما حالا بر روی رایانه تان است. می توانید از آن برای مهاجرت به نسخه قدیمی استفاده کنید.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 4 تاريخ : شنبه 22 دی 1397 ساعت: 2:37