اطلاعات ۱۰۰ میلیون کاربر سایت کورا به سرقت رفت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

سایت, پرسش و پاسخ « کورا, » از هک شدن داده های شخصی حدود ۱۰۰ میلیون, کاربر, این پایگاه به دلیل نفوذ هکرها به سیستم های سایبری خبر داده است.

کورا, یکی بزرگترین سایت, های پرسش و پاسخ دنیا است و میلیون, ها کاربر, برای یافتن پاسخ سوالات خود هر روزه به آن مراجعه می کنند. «آدام دی آنجلو»، مدیرعامل کورا, با انتشار پستی در وبلاگ این سایت, از افشای اطلاعات, شخصی بسیاری از کاربر,ان و تلاش برای رفع مشکل خبر داد:

به تازگی متوجه شده ایم که داده های تعدادی از کاربر,ان به خاطر دسترسی غیرمجاز و مخرب به یکی از سیستم ها در خطر قرار گرفته است. ما به سرعت در حال بررسی شرایط و انجام اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع چنین رویدادهایی در آینده هستیم.

در این رخنه امنیتی اطلاعات, حساب های کاربر,ی نظیر نام، آدرس ایمیل و پسوردهای رمزنگاری شده ۱۰۰ میلیون, نفر به دست هکرها افتاده است. دیگر داده های به سرقت, رفته شامل محتوای عمومی مثل پرسش و پاسخ ها و نظرات و همچنین محتوای غیرعمومی از جمله پیام های خصوصی و امتیازهای منفی است.

به گفته دی آنجلو این سایت, به کاربر,ان در مورد احتمال افشای اطلاعتشان هشدار داده و از آنها خواسته رمزهای عبورشان ار تغییر دهند. کورا, همچنین از همکاری با یک تیم جرم یابی قانونی دیجیتال برای بررسی رخنه امنیتی و در جریان گذاشتن مقامات مسئول نیز خبر داده است. کورا,

ظاهرا تیم تخصصی این سایت, موفق به شناسایی دلیل اصلی این رویداد شده اما بررسی های بیشتر برای بهبود راهکارهای امنیتی و جلوگیری از وقوع دوباره این مشکل کماکان در جریان است.

طی هفته جاری نیز هکرها با نفوذ به دیتابیس سیستم موفق به سرقت, اطلاعات, ۵۰۰ میلیون, مشتری گروه هتل های ماریوت شده بودند. این داده ها شامل اسامی، آدرس ایمیل، شماره تلفن، اطلاعات, کارت اعتباری و حساب‌های بانکی بود و خبر انتشار آن به قیمت کاهش ۶ درصدی ارزش سهام ماریوت تمام شد.

The post اطلاعات, ۱۰۰ میلیون, کاربر سایت, کورا, به سرقت, رفت appeared first on دیجیاتو.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت: 15:04

close
تبلیغات در اینترنت