احتمال مجازات سنگین برای سلاطین بازار خودرو؛ از احتکار تا ثبت سفارش غیر مجاز در فهرست جرائم احتمالی

تعرفه تبلیغات در سایت

پس از اعدام سلطان سکه و قیر این بار نام سلطان خودرو است که به گوش می رسد. پس‌ لرزه ‌های روانی ناشی از تحریم‌ ها، اگر چه   بازار   خودرو را طی ماه‌ های اخیر دست خوش التهاب کرده، مساله پرونده خودروهای قاچاق وارداتی که البته کمی بعد جای خود را به نام ثبت   سفارش   غیر   مجاز   دارد همچنان در جریان است و همینطور به نظر می رسد که پرونده هایی نیز در مورد واردات قطعات یدکی ایرانی ساخت چین باز شده است. با این حال پرسش اینجاست که آیا لرزه در بازار خودرو و چالش قیمت‌ گذاری این محصول جذاب را می‌ توان فقط به همین عامل نسبت داد یا عوامل پنهان دیگری نیز وجود دارد که موجبات سوء استفاده واسطه ‌گران و برخی خودرو سازان را در این آشفته بازار فراهم کرده و منافع هنگفتی را به جیب آن ها می ریزد.

سلطان خودرو

به تازگی تصاویر در فضای مجازی با این مضمون منتشر شده است:
نمای نزدیک از یک پارکینگ خودرو...
اینها تعدادی از بیست و چهار خودروی صفر کیلومتر بدون پلاک یک نفر می باشد، تنها در یک پارکینگ در حومه تهرانه!
فردی که این خودروها را به پارکینگ برده، مدعی شده است که ۱۰۰۰ عدد خودرو كه قیمت هر كدام بیست میلیون تومان است، خريدارى كرده و قصد دارد هر کدام از آنها را چهل تا شصت میلیون تومان بفروش برساند.

خريدار گفته است: از خاوران تهران تا کرج با ۲۶ پارکینگ قرارداد بسته و در هر كدام دستکم ۲۰ عدد خودرو قرار دارد و ۲۰۰ عدد jac_s5 را هم یک جا خريدارى كرده است.
شاید پای سلطان خودرو در میان است.

با این اوصاف به نظر می رسد که در این خصوص نه با یک سلطان خودرو بلکه با گروهی از   سلاطین   طرف هستیم که   احتمال  ا در زمینه های مختلف مربوط به دلالی، واردات قطعات یا واردات خودرو دست داشته و تخلفاتی را در این پرونده ها مرتکب شده اند. البته باید تا پایان دادرسی و صدور حکم نهایی منتظر ماند اما براساس گفته های دادستان تهران،   مجازات   های   سنگین  ی در انتظار متخلفان این پروند ها خواهد بود.

The post احتمال مجازات سنگین   برای   سلاطین بازار   خودرو؛   از   احتکار   تا ثبت سفارش غیر مجاز در   فهرست     جرائم     احتمالی   appeared first on دیجیاتو.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 12 دی 1397 ساعت: 3:19