چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)

تعرفه تبلیغات در سایت

صفحه اول روزنامه ها

صفحه اول روزنامه ها

این روزها ایمیل به مهم ترین و البته ضروری ترین بخش از هویت دیجیتال ما انسان ها تبدیل شده است. به کمک ایمیل می توان وارد دنیای دیجیتال شد و از مزایای آن بهره گرفت. با اینحال چنین فرصتی می تواند خطراتی هم در پی داشته باشد. زمانی که ایمیل شما در دسترس سایر افراد قرار می گیرد می تواند به مشکلات زیادی منجر شود. به همین خاطر است که باید  اکانت تان را بیشتر از قبل امن سازید.  اگرچه     جیمیل     قابلیت های   امنیت  ی بسیار قدرتمندی در اختیار افراد قرار می دهد اما خیلی ها هنوز از این ویژگی ها بی خبر هستند. به همین خاطر در این مقاله سعی می کنیم به نکات و   ترفندهای  ی که به بهبود امنیت اکانت های جیمیل کمک می کند بپردازیم.

ببینید »»» آموزش ساخت اکانت جیمیل جدید در گوشی و تبلت و کامپیوتر و لپ تاپ

  چگونه   امنیت جیمیل را   بالا     ببریم   (با ترفندهای جیمیل)

چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)

 امن تر کردن اکانت گوگل:

خوب قبل از هر کاری باید اکانت گوگل تان را امن کنید زیرا هر اکانت جی میلی در ابتدا یک اکانت گوگل است. در این بخش سعی می کنیم تنظیمات امنیت ضروری جیمیل را با هم بررسی کنیم تا مطمئن شویم اکانت مان کاملا امن است. علاوه بر این به شما نشان خواهیم داد چگونه می توانید به کمک چند ترفند ساده امنیت کلی اکانت تان را بهبود ببخشید.

تایید هویت دو مرحله ای را فعال سازید:

تایید هویت دو مرحله ای استراتژی امنیتی اضافی است که به شما کمک می کند بهتر از قبل از اکانت تان محافظت کنید. در این شرایط برای ورود به اکانت باید رمز دوم خود را برای تایید هویت مجدد وارد کنید.  به همین خاطر است که توصیه می شود این قابلیت را فعال نمایید و در اکانت تان از آن استفاده کنید. به کمک مراحل زیر می توانید تایید هویت دو مرحله ای را فعال سازید:

در مرورگر خود بخش Sign-in & security  را باز کنید و بر روی عبارت راستی آزمایی 2 مرحله ای 2-Step Verification کلیک نمایید.

چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
نحوی افزایش امنیت جیمیل

در صفحه بعدی بر روی شروع به کار GET STARTED کلیک کنید. حالا گوگل از شما می خواهد به عنوان گام دوم از تلفن تان استفاده کنید. اگر دوست داشتید آن را فعال کنید بر روی TRY IT NOW کلیک کنید. اگر تلفن تان نشان داده نشد بر روی Don’t see your device? کلیک کنید تا آن را اضافه نمایید. با اینحال خیلی ها هم هستند که دوست دارند از شماره تلفن شان استفاده کنند. در این شرایط باید بر روی DON’T USE PROMPT کلیک کنید.

چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
طریقه افزایش امنیت جیمیل

اگر در مرحله قبلی بر روی DON’T USE PROMPT کلیک کردید و می خواهید از شماره همراهتان به عنوان تایید دو مرحله ای استفاده کنید در این مرحله باید شماره تان را وارد کنید و بر روی sendکلیک نمایید. حالا گوگل کد تایید را به گوشی تان ارسال می کند. می توانید این کد را وارد کنید.

چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
بالا بردن امنیت جیمیل

ببینید »»» ریکاوری جیمیل با روش ساده (بازیابی پسورد اکانت گوگل)

 تنظیم اطلاعات ریکاوری:

بهتر است همیشه اطلاعات مرتبط با ریکاوری را وارد کنید تا  در مواقع ضروری از آن استفاده نمایید. گاهی از اوقات ممکن است اصلا دسترسی به اطلاعات اکانت تان نداشته باشید. در چنین شرایطی می توانید از همین قابلیت ریکاوری بهره ببرید.برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

  1. بخش Sign-in & security را در مرورگرتان باز کنید و اگر نیاز بود وارد شوید.
  2. در سایدبار چپ بر روی Signing in to Google کلیک کنید و به سمت پایین بیایید. در انتها باید بخشی به نام “Account recovery options را ببینید.
چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
افزایش امنیت اکانت گوگل

تغییر یا اضافه کردن ایمیل ریکاوری:

بر روی Recovery email کلیک کنید و سپس ADD RECOVERY EMAIL را انتخاب نمایید. حالا باید آدرس ایمیلی که می خواهید از آن به عنوان ایمیل ریکاوری استفاده کنید را وارد نمایید و بر روی عبارت Done کلیک کنید. اگر دوست داشتید این ایمیل را بعدا ویرایش کنید بر روی آیکون مداد کلیک کنید و آن را تغییر دهید.

چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
چطور امنیت جیمیل را بالا ببریم

ببینید »»»» ورود و خروج از جیمیل در گوشی اندروید

اضافه کردن یا تغییر دادن تلفن ریکاوری:

خوب در این شرایط باید بر روی Recovery phone و سپس DD RECOVERY PHONE کلیک کنید.  شماره تلفنی که می خواهید به عنوان شماره ریکاوری از آن استفاده نمایید را وارد کنید و بر روی عبارت next کلیک کنید. در گام بعدی گوگل از شما می خواهد شماره ای که وارد کرده اید را تایید کنید.  اگر دوست داشتید شماره ای که قبلا وارد کردید را ویرایش نمایید بر روی آیکون مداد کلیک کنید و شماره مدنظر را وارد کنید.

چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
امنیت جیمیل با شماره گوشی موبایل

اپلیکیشن های تایید نشده را حذف کنید:

زمانی که از طریق گوگل و اکانت آن وارد سایت یا اپلیکیشنی می شوید به آن اجازه می دهید از اکانت تان استفاده کند. این موضوع بدین معنی است که سایت یا اپلیکیشن می تواند هر وقت که دوست داشت به این اکانت دسترسی داشته باشد. اگرچه اطلاعاتی که سایت یا اپلیکیشن به دست می آورد تنها مواردی است که شما مجاز دانسته اید اما باز هم این موضوع می تواند برایتان دردسرساز باشد.  خوب در این شرایط  باید به طور منظم اکانت تان را بررسی کنید تا اپلیکیشن های استفاده نشده را حذف نمایید  و از ایمیل تان محافظت کنید. چطور اینکار را انجام دهیم؟ خیلی ساده است. به مراحل زیر توجه کنید:

بخش Sign-in & security را در مرورگرتان باز کنید و در صورت نیاز لاگین کنید.

بر روی Apps with account access کلیک کنید و سپس بر روی manage appsکلیک نمایید.

چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
ترفند جیمیل

حالا می توانید فهرستی از اپلیکیشن هایی که به اکانت تان وصل شده است را ببینید. این اپلیکیشن ها بر اساس دسترسی که به آن ها داده اید می توانند از اکانت تان استفاده کنند. بر روی هر اپلیکیشنی که دوست داشتید کلیک کنید تا بتوانید جزئیات آن همچون دسترسی ها، تاریخ تایید و سایر موارد را ببینید. سپس بر روی REMOVE ACCESS کلیک کنید تا دسترسی به اپلیکیشن به اکانت تان حذف شود.

چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
امن کردن جیمیل

به اپلیکیشن هایی که امنیت کمتری دارند اجازه فعالیت ندهید:

Allow less secure apps یکی از قابلیت های دردسرسازی است که به اپلیکیشن هایی با امنیت کم اجازه می دهد به اکانت تان دسترسی داشته باشد.  به شدت توصیه می شود این قابلیت را غیر فعال کنید هر چند ممکن است به دلایلی مجبور شوید از آن استفاده نمایید.  مثلا ممکن است بخواهید از طریق کلاینت های ایمیلی همچون Outlook به اکانت تان دسترسی پیدا کنید. در هر صورت بهتر است این قابلیت را غیر فعال سازید. همیشه به دنبال اپلیکیشن های جایگزین برای این اپلیکیشن های غیر امن باشید.می توانید از جی میل جدید استفاده کنید و از قابلیت آفلاین آن برای دسترسی به ایمیل ها، پاسخ دادن به آن ها یا پاک کردنشان به صورت آفلاین بهره ببرید.

  1. بخش Sign-in & security را در مروگرتان باز کنید
  2. در سمت چپ بر روی Apps with account access کلیک کنید و دکمه ای به نام Allow less secure apps را بیابید و آن را غیر فعال کنید.
چگونه امنیت جیمیل را بالا ببریم (با ترفندهای جیمیل)
افزایش امنیت اکانت جیمیل گوگل

رویدادهای ضروری اکانت تان را بررسی کنید:

لاگی که برای ثبت فعالیت اکانت مورد استفاده قرار می گیرد یک گزینه امنیتی مهم برای شناسایی و پیگیری تلاش افراد برای دسترسی های غیر قانونی به اکانت است. گوگل این لاگ را به خوبی ثبت کرده و حفظ می کند. به طور منظم آن را بررسی کنید و هر گونه رویداد مشکوکی همچون  تلاش های ناشناخته برای ورود را مورد بررسی قرار دهید. اجازه دهید نحوه انجام اینکار را با هم مرور کنیم:

  • در مرورگرتان بخش Sign-in & security را باز کنید.
  • در سمت چپ بر روی Device activity & security events کلیک نمایید.
  • حالا دو بخش با نام های Recent security events و Recently used devices را مشاهده خواهید کرد. این بخش ها را بررسی کنید تا ببینید رویداد مشکوکی وجود دارد یا خیر. همچنین می توانید بر روی REVIEW EVENTS و REVIEW DEVICES کلیک کنید تا جزییات بیشتری را مورد بررسی قرار دهید.

امیدوارم از این مقاله برای امن تر کردن اکانت های ایمیلی تان استفاده کنید.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 17 دی 1397 ساعت: 21:04