آموزش کار با پورتال همگام مدارس بعد از ورود به سایت

تعرفه تبلیغات در سایت

صفحه اول روزنامه ها

صفحه اول روزنامه ها

  همگام   ، نام جامع ترین   پورتال     مدارس   کشور است که در حقیقت سعی دارد تمام برنامه های مرتبط با   آموزش   و پرورش را در محیطی برای دانش آموزان فراهم کند. در مقاله “  سایت   همگام مدارس (شرکت در آزمون های مشاوره ای …)” به یک نمونه از این برنامه ها اشاره کرده و آموزش دادیم ، در واقع با طرح سوالاتی که شده می توان با طرز تفکر دانش آموزان بیشتر آشنا شد و از این طریق بتوان مشکلات آنها را مورد بررسی و حل قرار داد. پس با ما باشید با موضوع آموزش کار با سایت همگام.

آموزش کار با پورتال همگام مدارس بعد از   ورود   به سایت

آموزش کار با پورتال همگام مدارس بعد از ورود به سایت
آموزش کار با پورتال همگام مدارس بعد از ورود به سایت

داخل سایت همگام همانطور که قبلا هم اشاره شد شما بخشی هایی را می بینید از جمله آزمون های مشاوره ای که توضیحاتش قبلا گذشت. البته شاید هنوز ماژول های موجود در سایت کامل نشده باشند و یا در بعضی موارد فعال نباشند اما به هر حال سال به سال چه بسا پویاتر شود.

المپیاد دانش آموزی

آموزش کار با پورتال همگام مدارس بعد از ورود به سایت
کار با پورتال همگام مدارس

اولین ماژولی که در بخش مدیریت پنل خود می بینید ، ماژول المپیاد دانش آموزی است که اگر المپیادی شروع شده باشد شما می توانید از طریق این بخش ثبت نام کنید. اطلاعات مورد نیاز در رابطه با المپیاد را در این بخش خواهید دید ، از تاریخ شروع و پایان ثبت نام گرفته تا تعرفه ثبت نام و … هنگام ثبت نام به اطلاعاتی مانند کد ملی ، کد پستی ، ایمیل و … نیاز دارید. در پایان برای پرداخت مبلغ ، تیک کنار المپیاد ثبت نام شده را زده و روی کلید پرداخت کلیک کنید تا به صفحه پرداخت بانک هدایت شوید.

پرسش و پاسخ آنلاین

آموزش کار با پورتال همگام مدارس بعد از ورود به سایت
کار با سایت همگام مدرسه

یکی از قسمت های جالب پورتال همگام ، ماژول پرسش و پاسخ آنلاین است که می توان سوالات شرعی ، مشاوره ای و یا بهداشتی را مطرح کرد. والدین نیز می توانند از طریق همین بخش سوالات راجع به فرزند خود را مطرح کنند و به نوعی مشاوره بگیرند. در حال حاضر در منوی آن سه گزینه شرعی ، مشاوره و بهداشتی وجود دارد که امکان دارد در آینده گزینه های بیشتری اضافه شود.

ثبت نام اوقات فراغت

آموزش کار با پورتال همگام مدارس بعد از ورود به سایت
ورود به سایت همگام

دانش آموزان می توانند اوقات فراغت خود را با برنامه های مورد علاقه پر کنند لذا بخش ثبت نام اوقات فراغت برای این مورد منظور شده است که در حقیقت دانش آموز می تواند با مراجعه به این ماژول ، حوزه فعالیت مورد علاقه خود را انتخاب و ثبت نام کند. وقتی شما وارد این قسمت می شوید دو تب را در بالا خواهید دید یکی درخواست ثبت نام و دیگری درخواست های ثبت شده ، برای ثبت  نام به طور پیش فرض روی تب درخواست ثبت نام قرار خواهید گرفت که می توانید ابتدا از منوی مقابل “فعالیت” گزینه ” کشور من” و سپس از منوهای دیگری که ظاهر می شوند استان و ناحیه خود را انتخاب کنید تا دقیق تر پایگاه های برگزار کننده در اطراف محل زندگی خود را پیدا کنید.

آموزش کار با پورتال همگام مدارس بعد از ورود به سایت
کار با همگام

همان طور که در تصویر مشخص است می توانید با کلیک روی آیکون های موجود برای ثبت نام و مشاهده زمانبندی و مشخصات فعالیت اقدام کنید.

ارتباط با پشتیبانی

اگر مشکلی و یا خطایی هنگام کار با پورتال دریافت کردید می توانید از طریق ارتباط با پشتیبانی با پشتیبانی در میان بگذارید.

کارنامه

آموزش کار با پورتال همگام مدارس بعد از ورود به سایت
کارنامه در پورتال همگام

در بخش کارنامه می توانید کارنامه نهایی ، کارنامه ماهانه و کارنامه هفتگی را ملاحظه کنید. برای دیدن کارنامه مورد نظر وارد همان قسمت شده و از ستون مدیریت روی آیکون شبیه فایل کلیک کنید.

فعالیت های پژوهشی

دانش آموزان خلاق می توانند ایده ها و خلاقیت ها و اختراعات و پژوهش و مقالات خود را در پورتال همگام ثبت کنند.

جشنواره ها و مسابقات

در این ماژول شما شاهد جشنواره ها خواهید بوده که می توانید در آنها ثبت نام کرده و آثار خود را ارسال نمایید. برای ثبت نام کافی است ابتداء از بین جشنواره های موجود ، انتخاب کرده و روی آیکون فلش در ستون مدیریت کلیک کنید و در نهایت جهت ثبت نام روی آیکونی که در تصویر بالا مشخص شد ، کلیک نمایید.

ماژول های دیگر

ماژول های دیگر عبارتند از مدیریت کاربران ، شرکت در انتخابات ، استعدادهای درخشان ، آزمون آنلاین ، کارنامه انضباطی و تشویقی ، فرم ساز ، هدایت تحصیلی ، برنامه کلاسی دانش آموز ، سامانه نماد جهت مکاتبات و استعداد درخشان و نمونه دولتی … که یا کامل نیستند و یا در حال حاضر غیر فعال می باشند.

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 17 دی 1397 ساعت: 21:04